Sinema Ses Yalıtımı

Sinema Ses Yalıtımı

Yüksek desibelde seslerin; yankı yapmadan anlaşılır şekilde duyulması, içerideki ve dışarıdaki ses dalgalarının birbiriyle karışmasını engellemek, içerideki sesin içeride, dışarıdaki sesin dışarıda kalması amacıyla yapılan sinema ses yalıtımı uygulamalarımıza ilişkin detayları sayfamızda bulabilirsiniz. 

 
Sinemalar bir çok insanın bir arada bulunduğu, geniş yapılı alanlardır. Sinema salonlarında gerçekliği arttırmak, izleyiciyi; izleninlen filmin konusuna daha kolay adepte edebilmek amacıyla normalden yüksek desibellerde ses ihtiyacı duyulur. Bu yüksek sesin anlaışır şekilde, yankı yapmadan dinleyiciye ulaşması için özel ses yalıtım uygulamaları ve akustik düzenleme işlemleri uygulanmalıdır. Ses yalıtım uygulamasıyla amaçlanan; sinema içerisindeki yüksek sesin dışarı taşmasını engelleyerek, en yüksek ses değerlerine ulaşılabilmesidir. Akustik düzenleme işlemi ise, ses yalıtım ürünlerinden farklı olarak, sesi tamamen yutmayan akustik ürünlerle, sesteki bozulmaların engellenmesi ve yankı yapmasının engellenmesidir. Bazı geniş yapılı sinemalarda, ses kaynaklarından çıkan sesin, en arkada oturanlara kadar bozulmadan ulaşabilmesi için de yansıtıcı özellikli akustik ürünler kullanılmaktadır. 

 
Sinema salonu ses yalıtımı ve akustik düzenlemede kullanmakta olduğumuz ürünlerimizi aşağıda görebilir, sinema ses yalıtımı hakkında daha detaylı bilgi almak için 0212 909 04 19 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.